شرکت در گردهمایی ویژه معلولین

مدیر هماهنگی امور معاونتها و مناطق شهرداری با حضور در گردهمایی تعدادی از معلولین که توسط جامعه ی معلولین فارس برگزار شده بود، گفت: حضور در اینگونه مراسمات باعث نزدیکی دلها و همدلی می شود و سعادتی می خواهد که نصیب هر کسی نمی شود. هر چه برگزاری این گونه مراسمات و گردهمایی ها با حضور خود معلولین باشد، باعث ایجاد نشاط، تقویت روحیه و افزایش انگیزه در آنها شده و منجر به اشتراک گذاری تجربیات می شود.
 با حضور در بین معلولین متوجه می شویم که کارهایی از عهده ی این عزیزان بر می آید که یک فرد معمولی با سلامت کامل جسمی هم قادر به انجام آن نیست و این یعنی اینکه "معلولیت، محدودیت نمی آورد"...
دکتر گل دهان ادامه داد: امروزه یکی از چالش های مهم جهانی موضوع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت است که ایران نیز از سال 1387 به عضویت کنوانسیون حمایت جامع از حقوق افراد دارای معلولیت در آمده است، کشورها با عضویت در این کنوانسیون متعهد می گردند که زندگی متناسب با شآن و کرامت انسانی برای تمام اقشار فراهم نماید. در واقع از ملزومات رشد و توسعه ی جوامع ایجاد زیر ساخت های فضایی و شهری است که همه ی اقشار بتوانند از حق و حقوق یکسان در استفاده از خدمات عمومی شهر برخوردار گردند.
وی افزود: با توجه به شعار شهرداری شیراز و شورای شهر مبتنی بر انسان محوری و تاکید بر تقویت عدالت اجتماعی و اعتلای حقوق شهروندی، طرح هایی چون: شهر دوستدار سالمند، شهر دوستدار کودک و شهر دوستدار معلولین مطرح گردیده که در واقع مفهوم همه ی آنها یعنی شهر دوستدار انسان، شهری که تمامی اقشار از جمله: خردسالان، سالمندان، معلولین و جانبازان با امنیت و آرامش از امکانات شهر بدون نیاز به دیگران و با حفظ عزت نفس شان استفاده نمایند. و اگر آنها نتوانند به راحتی در ادارات و مکان های عمومی حاضر شوند یعنی اینکه شهر معلول است نه آنها. چرا که شهر نتوانسته است شرایط را به گونه ای فراهم نماید که آنها بدون محدودیت در یک مرکز عمومی حاضر شود و به راحتی به فعالیت بپردازد.
همان طور که اشاره شد با نگاه مثبت و انسانی شهرداری شیراز به شهر و حقوق یکسان به تمام شهروندان، اقداماتی در راستای مناسب سازی فضاهای شهری برای همه ی این عزیزان در حال انجام است.۱۳۹۸/۰۲/۲۶
منبع : اداره هماهنگی امور معاونتها و مناطق شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۱۳۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رییس اداره هماهنگی امور معاونتها و مناطق
دکتر آیسودا گل دهان
دکتر آیسودا گل دهان
ملاقات عمومی: دوشنبه ها ساعت  12 الی 9
--------------------------------


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳