کلنگ زنی عملیات اجرایی مجموعه تاریخی، تفریحی و گردشگری ابونصر در شهرداری منطقه ۷

 
شهردار شیراز:
مجموعه تاریخی قصر ابونصر به یکی از مقاصد گردشگری شیراز تبدیل می شود
شهردار شیراز در آیین آغاز عملیات اجرایی مجموعه تاریخی، تفریحی و گردشگری قصر ابونصر گفت: این پروژه برای شیراز آورده گردشگری دارد و با اجرای خوب به یکی از مقاصد گردشگری تبدیل می شود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور افزود: طراحی پروژه مجموعه تاریخی، تفریحی و گردشگری قصر ابونصر که از نظر تاریخی دارای اهمیت بالایی است و همچنین منظر طبیعی بسیار زیبایی دارد، به خوبی انجام شده است.
وی در خصوص وضعیت اجرایی پروژه اضافه کرد:هم اکنون پیمانکار شروع به کار کرده است و صورت وضعیت نیز پرداخت می شود تا پروژه با سرعت بالایی اجرا شود.
شهردار شیراز ادامه داد: پروژه مجموعه تاریخی، تفریحی و گردشگری قصر ابونصر با توجه به نگاهی که شورای اسلامی شهر به میراث تاریخی و فرهنگی ماندگار دارد مورد توجه مجموعه مدیریت شهری بود.
اسکندرپور با اشاره به حساسیت های اجرای پروژه های تاریخی گفت: عملیات اجرایی مجموعه تاریخی، تفریحی و گردشگری قصر ابونصر نیازمند مطالعه بسیار و هماهنگی با سازمان های ذی ربط همچون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود.
سعید معصومی شهردار منطقه هفت شیراز که مجموعه تاریخی، تفریحی و گردشگری قصر ابونصر در این منطقه واقع شده است، گفت: با اجرای این پروژه و احداث یک سایت موزه به گردشگری شهری کمک می شود و سایت قصر ابونصر را آماده بازدید می کنیم.
معصومی با بیان اینکه اثر تاریخی قصر ابونصر طی دهه های گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته بود، افزود: کل عرصه این مجموعه 36 هکتار است که 32 هکتار آن قابلیت کار دارد. فاز اول این پروژه 6 هکتار وسعت دارد و برای اجرای آن 20 میلیارد قرارداد داریم که توسط پیمانکاران متعدد قابل اجراست.
وی اضافه کرد: در بالادست این پروژه نیز مطالعات و کاوش هایی با همکاری میراث فرهنگی و دانشگاه هنر انجام و سایت موزه همزمان با پارک آماده بازدید شهروندان می شود.
شهردار منطقه هفت شیراز خاطرنشان کرد: امیدوارم با اجرای پروژه احیای قصر ابونصر و محوطه سازی اطراف آن در فازهای متعدد بتوانیم به توسعه گردشگری، ایجاد فضایی مطلوب برای شهروندان و ساکنین شرق شیراز و توسعه اقتصادی محله سر تل حسین آباد کمک کنیم.
معصومی گفت: در بالادست پروژه گردشگری احیای قصر ابونصر نیز طرح آبخیزداری انجام شده است و عملا شهر را از خطر سیلاب محفوظ نگه می دارد.۱۴۰۰/۰۴/۱۵
منبع : اداره هماهنگی امور معاونتها و مناطق شهرداری شیراز
بازدید ها : ۱۳۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
رییس اداره هماهنگی امور معاونتها و مناطق
دکتر آیسودا گل دهان
دکتر آیسودا گل دهان
ملاقات عمومی: دوشنبه ها ساعت  12 الی 9
--------------------------------


آخرین اخبار
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳