برپایی سه سینمای سیار در شیراز برای پخش فیلم های پیاده روی اربعین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، دکتر مرتضی جعفری در جلسه هماهنگی گرامیداشت اربعین حسینی که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد، گفت: سه سینمای سیار در شهر شیراز برپا می شود که قرار است فیلم های پیاده روی اربعین را برای عمومی مردم نمایش دهند.
وی با یادآوری این مطلب که محرم امسال، تفاوت محسوسی در سیاه پوشی شهر شیراز نسبت به سال های گذشته شکل گرفت، افزود: امسال به درخواست نهاد مقام معظم رهبری، شهرداری به موضوع ساماندهی و جانمایی موکب ها در معبر بین الحرمین ورود کرده و راه اندازی موکب ها به شکلی انجام خواهد شد که ضمن جلوگیری از بروز بی نظمی، مزاحمتی نیز برای رفت و آمد مردم محلی ایجاد نشود. برای تحقق این نظم و یکپارچگی لازم است موکب ها برنامه هایشان را تا 28 شهریور به سازمان ارائه دهند.
معاون فرهنگی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه در باغ «جنت» و سایر نقاط هم موکب های مختلف را برپا خواهیم کرد، تاکید کرد: سوگواره ملی «راه دل» را در ایام اربعین حسینی برگزار خواهیم کرد و عکس های پیاده روی اربعین از عکاسان سراسر کشور، دریافت شده و در قالب نمایشگاه محیطی به نمایش عمومی در می آید.
دکتر جعفری همچنین از برپایی سوگواره شعر اربعین، کتابخانه حسینی با موضوع قیام عاشورا، برپایی غرفه کاتبان وحی، پرده خوانی و روایت گری در ایام اربعین حسینی خبر داد و گفت: با توجه به جایگاه شیراز به عنوان خاستگاه تعزیه، برنامه هایی برای آشنایی شهروندان با این هنر آیینی که میراث معنوی نیز هست، در محلات مختلف برگزار می شود.۱۴۰۰/۰۶/۲۷
منبع : اداره هماهنگی امور معاونتها و مناطق شهرداری شیراز
بازدید ها : ۲۱۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
رییس اداره هماهنگی امور معاونتها و مناطق
دکتر آیسودا گل دهان
دکتر آیسودا گل دهان
ملاقات عمومی: دوشنبه ها ساعت  12 الی 9
--------------------------------


آخرین اخبار
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳